Глобальна криптовалютна біржа EXMO.com випустила звіт з оглядом крипторинку за третій квартал 2022 року. Експерти проаналізували ключові показники на ринку та представили дані з активності трейдерів. Нижче зібрані найважливіші висновки звіту.
Ключові показники ринку
Капіталізація криптовалютного ринку за третій квартал 2022 року зросла на 11%. Зростання відбулося завдяки альткоїнам, тоді як біткоїн закрив квартал із невеликим мінусом.
Квартальні обсяги торгів скоротилися майже на 16% порівнюючи з попереднім періодом. Місячні обсяги торгів практично не змінювалися з червня.
Настрої на ринку протягом третього кварталу були позитивнішими, ніж у попередньому кварталі. Найбільш оптимістичний період спостерігався з 19 липня по 19 серпня.
Крипторинок vs інші ринки
На відміну від крипторинку, який завершив квартал у плюсі, інші ринки пішли у мінус. Так, капіталізація срібла скоротилася на 18,2%, золота – на 7,5%, а індексу S&P 500 – на 5,6%. В результаті розміри криптосектора знову майже зрівнялися зі сріблом.
Крипторинок vs публічні компанії
Позиція крипторинку щодо найбільших компаній практично не змінилася. Сектор поступається тим самим п’яти компаніям, що й квартал тому, а саме Apple, Saudi Aramco, Microsoft, Alphabet та Amazon.
За підсумками кварталу, крипторинок став більшим за Meta та Visa у 2,5 разів.

Кореляція крипторинку з S&P 500
У третьому кварталі кореляція крипторинку з індексом S&P 500 залишалася дуже високою. Взаємозв’язок ставав слабшим на тлі вищої волатильності криптовалют, ніж індексу S&P 500.
У першій половині кварталу у сектора цифрових активів спостерігався більш виражений тренд на відновлення, ніж у компаній S&P 500. У другій половині кварталу рух обох ринків був більш синхронним.
Частки криптовалют на ринку
Домінування BTC за квартал ослабло на 5%. Його частка на ринку на кінець періоду склала 39,6%. У вересні показник опускався до 37,6%. Причиною стало те, що багато альткоїнів стали менш залежними від курсу BTC і продемонстрували впевнене зростання.
Частка ETH збільшилася на 2% до 17,3%, а решти криптовалют – на 3% до 43,1%. Серед криптовалют першої десятки помітно зміцнилися позиції XRP: з 1,7% до 2,5%.
Огляд торгів на EXMO.com
Протягом липня та серпня спостерігалося зниження торговельної активності. З одного боку, продовжували відчуватися наслідки падіння ринку, а з іншого – впливали сезонні фактори.
Із закінченням періоду відпусток у вересні торговельні обсяги зросли на 12%. Найбільші стрибки торгів в цьому місяці збіглися з проведенням масштабного оновлення в мережі Ethereum і з ухваленням ФРС США рішення про чергове підвищення базової ставки.
У третьому кварталі дуже сильне зростання обсягів торгів спостерігалося по Uniswap (UNI) – більш ніж у 7 разів. Але це швидше локальне явище на EXMO, пов’язане з додаванням нової торгової пари – UNI/USDT.
Перехід Ethereum на алгоритм консенсусу Proof-of-Stake також вплинув на пожвавлення торгів по ether.
Рентабельність інвестицій
Третій квартал виявився позитивним для багатьох криптовалют. Найбільше зростання спостерігалося у липні, оскільки ринок намагався відновитися після обвалу у попередньому кварталі. Середня прибутковість за місяць становила 13,2%. Аналогічні показники для серпня та вересня: -9,6% та -1,9% відповідно.
Найбільший збиток зазнав Dogecoin (DOGE): -8,7%. За ним слідують Polkadot (DOT) і Tron (TRX), які втратили в ціні по 6,3%. Найбільше зростання показав XRP (XRP): +51,2%.
З’явилася надія на швидке завершення судового процесу між Ripple та SEC США. Очевидно, більшість учасників ринку вірять у сприятливий результат справи.
Суттєві успіхи у розвитку проєктів позитивно позначилися на ціні uniswap (+30,0%), ether (+24,6%) та chainlink (+23,1%).
Криптовалюти за кількістю власників
Рейтинг десяти найпопулярніших серед користувачів EXMO криптовалют повністю повторює результати попереднього кварталу. Найсильніше за квартал зросла кількість власників NEAR (NEAR) – на 9,4%. Найбільше власників втратили Decred (DCR) та Maker (MKR): 12,3% та 11,8% відповідно. За ними йде Wirex (WXT) із 11,2%.

Нагадаємо, що EXMO.com – глобальна криптовалютна біржа, заснована у 2014 році. Користувачами платформи є понад 2 млн. трейдерів з усього світу.