Авторитетне видання Financial Times щороку публікує список найкращих книг. Ми відібрали книги про бізнес і технології за підсумками 2021 року, що можуть вас зацікавити.
- Atlas of AI: Power, Politics, and the Planetary Costs of Artificial Intelligence, Кейт Кроуфорд
Кейт Кроуфорд, професорка USC Annenberg та Сіднейського університету, а також старша наукова співробітниця Microsoft Research, у своїй книзі вивчає соціальні, політичні та екологічні втрати при впровадженні ШІ, а також пише про те, як ШІ збільшує нерівність.
- A Thousand Brains: The New Theory of Intelligence, Джефф Хокінс
Засновник Palm Computing та Handspring розвиває нову теорію про природу людського та штучного інтелекту. Він стверджує, що людський мозок — постійна суперечка між інстинктами, які зародилися ще при рептиліях, та розумовим процесом ссавців.
Також автор досліджує наслідки створення «по-справжньому інтелектуальних роботів».
- Exponential: How Accelerating Technology is Leaving Us Behind and What to Do About It, Азім Ажар
Азім Ажар — творець платформи та подкасту Exponential View про те, як ШІ та інші експоненційні технології змінюють бізнес та суспільство. У книзі він розповідає, як інновації в технологіях радикально позначилися на житті людини та як можна ефективно впоратися з ризиками.
- AI 2041: Ten Visions for Our Future, Кай-Фу Лі та Чень Цюфань
Це збірка з десяти історій про те, як ШІ може змінити світ у наступні 20 років. Книгу написали венчурний інвестор та колишній глава Google China Кай-Фу Лі та письменник Чень Цюфань.
- The World for Sale: Money, Power and the Traders Who Barter the Earth’s Resources, Хав’єр Блас і Джек Фарчі
Журналісти Bloomberg розповідають, як розвивались торгові доми за доби сировинного буму. Герої їхньої книги — Vitol, Glencore, Trafigura, Cargill та інші компанії, які торгують нафтою, газом, металами, зерном і здобули багатство та політичну владу.
- The Aristocracy of Talent: How Meritocracy Made the Modern World, Адріан Вулдрідж
Редактор відділу політики The Economist пропонує аналіз негативної реакції на меритократію та наводить «суперечливі аргументи» на користь відродження конкуренції за талантами.
- This Is How They Tell Me the World Ends: The Cyber-Weapons Arms Race, Ніколь Перлрот
Журналістка The New York Times представила розслідування зростаючих загроз через «перегони озброєнь» між кіберзлочинцями, шпигунами та хакерами, які борються за проникнення у найважливіші комп’ютерні системи.
- The Trouble with Passion: How Searching for Fulfillment at Work Fosters Inequality, Ерін Чех
Професорка соціології в університеті Мічігану вважає, що «слідувати за своєю мрією» — розкіш, яку багато людей не можуть собі дозволити. Припущення про те, що кар’єра має надавати можливості для самореалізації, може призвести до експлуатації та посилення нерівності.
- Shot to Save the World: The Remarkable Race and Groundbreaking Science Behind the Covid-19 Vaccines, Грегорі Цукерман
Журналіст The Wall Street Journal розповідає у книзі про бізнес- та наукову гонку дослідників та компаній у випуску вакцин проти коронавірусу. Цукерман показує, як пандемія вплинула на маленькі ризиковані підприємства та фармацевтичних гігантів, які поспішали зупинити поширення Covid-19.
- The Cult of We: WeWork and the Great Startup Delusion, Еліот Браун та Морін Фаррелл
Репортери The Wall Street Journal описують зліт і падіння співзасновника і колишнього глави WeWork Адама Ньюмана: подробиці про амбіції та пересичення, про які «повинні прочитати всі підприємці, які прагнуть досягти успіху».