Глобальна мережа обміну банківськими повідомленнями Swift планує запустити нову платформу протягом наступних одного-двох років, щоб з’єднати цифрові валюти центральних банків (CBDC), які зараз розробляються, з існуючою фінансовою системою.
Як зазначається у релізі компанії, конектор зможе дозволити фінансовим установам здійснювати широкий спектр фінансових операцій з використанням CBDC та інших форм цифрових токенів, легко впроваджуючи їх у свою бізнес-практику.
В експерименті з платформою обміну CBDC взяли участь 38 установ, включаючи центральні та комерційні банки, а також ринкові інфраструктури. Компанія зосередилася на інтероперабельності між цифровими валютами та токенізованими активами, щоб подолати потенційний ризик фрагментації, викликаний розвитком цифрових валют на різних технологіях і з різними стандартами і протоколами.
Рішення Swift дозволяє здійснювати транскордонні перекази та з’єднувати CBDC в різних мережах один з одним, а також з фіатними валютами. Фінансові установи можуть продовжувати користуватися своєю існуючою інфраструктурою на платформі.
Другий етап тестування дослідив складніші варіанти використання рішення Swift для підключення та організації транзакцій між торгівцями та мережами токенізованих активів, валют, а також між CBDC для здійснення платежів. В ході експериментів було проведено понад 750 транзакцій.
Рішення Swift також пропонувало атомарні торгові платежі — платежі, які виконуються одночасно з передачею активів, а не послідовно. Смартконтракти та подієво-орієнтоване програмування уможливили автоматизацію платежів лише після виконання певних умов. Проте це дозволяє перетворити торгові потоки на автоматизовані.
У сфері цінних паперів відсутність інтероперабельності між платформами токенізації є бар’єром для зростання токенізації. Експерименти показали, що
Також рішення Swift здатне об’єднати кілька мереж активів і грошових коштів і може полегшити атомарну доставку та оплату між цими платформами. Це може розв’язати проблему відсутності інтероперабельності між платформами токенізації у сфері цінних паперів.