Згідно з новим звітом Світового банку, заборгованість 26 найбідніших країн досягла найвищого рівня з 2006 року. Економічний стан цих країн наразі гірший, ніж напередодні пандемії COVID-19, передає Reuters.
Світовий банк планує зібрати $100 мільярдів для поповнення свого фонду фінансування найбідніших країн світу – Міжнародної асоціації розвитку (МАР). 26 найбідніших економік світу з річним доходом на людину менш як $1145 залежать від грантів МАР та кредитів з майже нульовою відсотковою ставкою, оскільки ринкове фінансування в основному вичерпалося.
Середнє співвідношення боргу до ВВП цих країн становить 72%, що є 18-річним максимумом, а половина з них або перебувають у борговій скруті, або піддаються високому ризику її виникнення.
Зазвичай МАР поповнюється кожні три роки коштом внесків країн-акціонерів Світового банку. У 2021 році МАР вдалось зібрати рекордні $93 мільярди. Цього року президент Світового банку Аджай Банга прагне перевищити цей показник, зібравши понад $100 мільярдів до 6 грудня.
Минулого тижня виконавча рада Світового банку схвалила створення фонду фінансового посередництва (FIF) для підтримки України. Очікуються внески від США, Канади і Японії. Фонд допоможе виконати зобов’язання G7 надати Україні до кінця року до $50 мільярдів додаткового фінансування.