Південнокорейський Верховний суд у справі, що стосується двох компаній, назви яких не розголошуються, встановив неможливість встановити відсоткові ставки при кредитуванні у біткоїнах, оскільки криптовалюта не є законною валютою і, відповідно, не підпадає під дію національних законів про кредитування бізнесу.
Як зазначає портал Hanguk Kyungjae, перша фірма, що називається “компанією А”, була описана як “фінтех-компанія”, що працює з криптоактивами. Друга, “компанія Б”, уклала угоду з компанією A, за умовами якої позичила 30 біткоїнів на три місяці у 2020 році. Проблеми виникли, коли компанія Б не змогла належним чином сплатити борг у біткоїнах.
Коли компанія Б не змогла розрахуватися зі своїм кредитором відповідно до умов як старого договору, так і за новими умовами, компанія А подала цивільний позов.
Суд нижчої інстанції відмовився ухвалити аргументи компанії Б, що стверджувала про порушення закону про обмеження процентів і закону про кредитний бізнес, встановивши нові процентні ставки, які нібито перевищували встановлений законом максимум.
Суд підкреслив, що об’єктом цього контракту є криптоактиви, а не гроші. Таким чином, закон про обмеження відсотків та закони про кредитний бізнес тут не застосовуються. Фірма Б подала апеляцію до Верховного суду, який залишив початковий вердикт у силі.
Верховний суд стверджує, що процентна ставка в 10% річних не може розглядатися як порушення закону через те, що в контракті використовувався криптовалюта, а не фіат.
Згідно з південнокорейським законодавством, сторони можуть двічі заперечувати судові рішення, а це означає, що компанія Б, як і раніше, може оскаржити вирок у Верховному суді.