Криптошахраї, які використовують дипфейки на основі штучного інтелекту, стали більш активними у другому кварталі 2024 року, згідно з даними компанії Gen Digital, материнської компанії антивірусних Norton, Avast і Avira. Дослідникам вдалося простежили за групою під назвою CryptoCore, яка використовувала штучний інтелект для шахрайства з власниками криптовалют та вже заробила мільйони на своїх атаках.
Як зазначається у релізі звіту, ця група рекламує фейкові криптовалютні інвестиції та використовує офіційні відео з відомими людьми, такими як Ілон Маск, Майкл Сейлор, Віталік Бутерін та Ларрі Фінк. Вони замінюють звук голосами, згенерованими штучним інтелектом, або змішують неофіційні матеріали з офіційними кадрами для проведення своїх афер.
Злочинна організація поширює свої відео в соціальних мережах, таких як YouTube, X і TikTok. Шахраї також використовують зламані акаунти в соціальних мережах з великою кількістю підписників перед тим, як демонструвати прямі трансляції, що пропагують їхні шахрайські дії.
Кількість кібератак цього року зросла на 46% порівняно з 2023 роком. Попри зниження активності кіберзлочинців на близько 7% у 2 кварталі, близько 28,8% активних користувачів стикаються з кіберзагрозами.
З квітня по червень 2024 року було заблоковано приблизно 3,05 млрд кібератак, що на 10,6% менше, ніж у 1 кварталі. Кількість заблокованих URL-адрес зросла на 23,6% до 643 млн. Аналітики відзначили, що приблизно 95% всіх кібератак здійснюються через інтернет-браузери.
Дослідники прогнозують сплеск використання різноманітного шкідливого програмного забезпечення для крадіжки даних користувачів. Аналітики попереджають, що найчастіше користувачі завантажують шкідливе програмне забезпечення, яке дозволяє зловмисникам отримати доступ до їхньої особистої інформації через PlayStore разом з банківськими додатками.