Емітенти стейблкоїнів та сектор децентралізованих фінансів, ймовірно, стануть наступними цілями Комісії з цінних паперів і бірж США (SEC) у боротьбі з криптоіндустрією. Представники ринку очікують позовів SEC проти емітентів двох найбільших за ринковою капіталізацією стейблкоїнів – Tether та USD Coin.
Як зазначає CoinDesk, посилаючись на звіт аналітиків інвестиційного банку Berengerg, націлившись на найбільші за капіталізацією стейблкоїни, SEC може також послабити екосистему децентралізованих фінансів.
Санкції SEC проти USDC та USDT означатимуть націлювання на «стабільні монети, які є джерелом життєвої сили децентралізованих фінансів», пишуть аналітики Berenberg на чолі з Марком Палмером. Відповідно до їх аналізу, це може бути пріоритетом, якщо SEC хоче послабити позиції DeFi. Це зробить їх неефективною альтернативою регульованим біржам та кредиторам.
На початку квітня Міністерство фінансів США опублікувало звіт, в якому викладено різні способи, якими DeFi представляє ризики для національної безпеки, оскільки галузь не запроваджує належних санкцій та засобів контролю за відмиванням грошей. Деякі зазначені ризики включали “роботу програм-здирників, злодіїв, шахраїв та торговців наркотиками, які використовують сервіси DeFi для передачі та відмивання своїх незаконних доходів”.
Пізніше того ж місяця SEC знову намагалася змінити визначення “біржі” відповідно до існуючих законів про біржі, щоб DeFi можна було регулювати відповідно до традиційного набору фінансових правил. “Інвестори на криптовалютних ринках повинні отримувати такий же перевірений часом захист, який закони про цінні папери забезпечують на всіх інших ринках”, — написав голова SEC Гері Генслер.
У Berenberg вважають, що атака на USDC може завдати збитків і Coinbase — найбільшій централізованій біржі криптовалют у США. У першому кварталі 2023 року біржа отримала приблизно 27% свого чистого виторгу ($199 млн) користуючись зі своїх резервів у доларах США.
Цього місяця SEC подала до суду на Coinbase за численні порушення закону про цінні папери, у тому числі лыстинг передбачуваних криптовалютних цінних паперів на біржі та відмову зареєструвати свою програму ставок як цінний папер. USDC у позові не назвали цінним папером і Coinbase стверджує, що валюта ними не є.
Однак у аналогічному позові проти Binance комісія стверджувала, що BUSD є цінним папером. Випущений Paxos, BUSD є третьою за величиною стабільною монетою і дуже нагадує USDC.
Виконавчий голова MicroStrategy Майкл Сейлор минулого тижня повторив у Bloomberg багато побоювань, висловлених щодо стейблкоїнів. Він вважає, що в Сполучених Штатах “немає легального шляху” для криптовалютів, не пов’язаних із біткоїном.
У звіті дослідники Berenberg вказали, що MicroStrategy, яка нині володіє приблизно 140 000 біткоїнами, з великою можливістю випередити ринок. Він погодився з тим, що криптовалюта стане більш орієнтованою на біткойни в майбутньому.
У квітні Coinbase подала до суду на SEC, вимагаючи ясності щодо регулювання криптовалюту. Компанія подала клопотання про судовий наказ, який вимагає від SEC відповіді у розумний термін.
У заявці Coinbase просила SEC офіційно уточнити, які цифрові активи мають бути зареєстровані як цінні папери. Крім того, суд вимагатиме від SEC відповіді лише “так” чи “ні” на питання про те, чи вона накладатиме правила на криптоіндустрію. SEC попросила суд скасувати позов від Coinbase.