Компанії країни-терористки розробили неофіційну систему валютних розрахунків, що дозволяє обходити міжнародні санкції. Згідно з дослідженням аналітичного центру CASE “Міжнародні розрахунки в умовах санкцій”, великі експортери, імпортери, банки та посередники сформували за межами росії своєрідну тіньову валютну біржу.
Про це пише Економічна правда. Механізм роботи цієї системи доволі простий: казначейства російських компаній, які не потрапили під санкції, не повертають до 80% своєї валютної виручки в рф. Натомість вони продають валюту в обмеженому колі “перевірених” контрагентів – імпортерів, банків та посередників.
У результаті експортери отримують необхідні їм рублі, а імпортери – доступ до валюти для оплати закордонних закупівель, минаючи офіційні канали.
Ключова особливість цієї схеми – використання спеціального обмінного курсу, що суттєво відрізняється від офіційного курсу центробанку росії. Зазвичай він перевищує офіційний на 1,5-2%, але в періоди кризи різниця досягала 5-10%.
Дослідники зауважили, що російська влада не лише не перешкоджає функціонуванню цієї тіньової системи, а фактично підтримує її. Міністр фінансів рф Антон Силуанов відкрито визнав, що бізнесу “комфортніше”, коли частина валютної виручки залишається за кордоном для фінансування імпорту.
Нагадаємо – раніше центральний банк рф виступив з ініціативою суттєво обмежити можливості операцій з криптовалютами для більшості громадян країни-терористки. Згідно з пропозицією регулятора, доступ до криптовалютних операцій матимуть лише “особливо кваліфіковані інвестори” — особи, які володіють цінними паперами на суму понад 100 мільйонів рублів або мають річний дохід, що перевищує 50 мільйонів рублів.