США готуються значно послабити банківські правила, запроваджені після кризи 2008 року. Американські регулятори найближчими місяцями планують зменшити коефіцієнт додаткового левериджу (SLR) — одне з найсуворіших обмежень, що вимагає від великих банків тримати високоякісний капітал відносно своїх активів та зобов’язань.
Про це пише Financial Times. Банківські лобісти давно виступають проти цього правила: воно невиправдано карає банки за утримання навіть низькоризикових активів, таких як державні облігації США. На їхню думку, це перешкоджає ефективному функціонуванню ринку державного боргу обсягом $29 трильйонів та обмежує можливості банків надавати кредити.
Високопосадовці США підтримують ініціативу. Міністр фінансів Скотт Бессент назвав таку реформу “високим пріоритетом” для основних банківських регуляторів, а голова ФРС Джей Пауелл зазначив, що зменшення SLR буде частиною відповіді на необхідність покращення структури ринку казначейських облігацій.
Найбільші американські банки повинні мати капітал першого рівня в розмірі щонайменше 5% від їхнього загального левериджу, тоді як найбільші європейські, китайські, канадські та японські банки мають нижчі вимоги — від 3,5% до 4,25%. Банківські лобісти сподіваються, що США приведуть свої вимоги до міжнародних стандартів.
Нагадаємо – наприкінці січня цього року групи банків на чолі з Goldman Sachs подали судовий позов проти Федеральної резервної системи США, оскаржуючи процес щорічного стрес-тестування. Банки стверджують, що регулятор приймає рішення непрозоро та встановлює необґрунтовані обмеження на капітал.