Заступник керуючого директора центрального банку Сингапуру Едвард Робінсон припустив, що технологія штучного інтелекту поки що не підходить для виконання його роботи з розробки монетарної політики. ШІ ще не готовий замінити структурні моделі для розробки політики центробанку, вважає головний економіст Валютного управління Сингапуру.
Як зазначається у релізі MAS, за словами Робінсона, протягом минулого року центральним банкам довелося відповідати на складні запитання щодо колективної неспроможності передбачити збереження інфляції після пандемії, що, своєю чергою, поставило під сумнів корисність “наших”, людських моделей.
На думку посадовця, останні досягнення в області аналізу даних і технологій ШІ можуть використовуватися у сателітних моделях регуляторів, які доповнюють основні структурні моделі. Наприклад, ШІ гарно виконує завдання виявлення аномальних фінансових транзакцій, просіювання великих обсягів текстових даних для виявлення вразливостей, генерації динамічних показників інфляційних очікувань за допомогою постів у соціальних мережах.
Едвардс похвалив підходи до моделювання з боку ШІ за здатність “гнучко визначати функціональну форму моделі на основі даних”, оскільки ця здатність “потенційно дозволяє моделям ШІ вловлювати нелінійності в економічній динаміці у спосіб, що імітує експертні (людські) судження”.
“Сучасні великі мовні моделі, навчені на величезних обсягах даних, можуть генерувати альтернативні сценарії, уточнювати та імітувати базові економічні моделі та перевершувати експертів у прогнозуванні інфляції”, – заявив Робінсон.
Хоча ШІ рекламується як потенційний інструмент для покращення моделювання, Робінсон закликав до обережності. Великі розмовні моделі, як підкреслює економіст? ще не здатні надати достовірні пояснення для своїх власних прогнозів. }хні результати часто дуже чутливі до вибору параметрів моделі або наданих підказок.
“В цілому, моделям ШІ наразі бракує “чіткості структури”, яка робить структурні моделі корисними для політиків. Цитуючи колишнього голову ФРС Лоуренса Мейєра, прогнозування на основі моделей повинно “починатися з парадигми та закінчуватися історією”. Без здатності сформулювати бачення того, як працює економіка, або розрізнити конкуруючі наративи, моделі штучного інтелекту ще не можуть замінити структурні моделі в центральних банках”, – каже головний економіст MAS.