“Райффайзенбанк”, російський дочірній банк Raiffeisen Bank International направив кілька заявок на реєстрацію нових товарних знаків “R Банк”. В установі реєстрацію мотивували “розширенням можливостей використання” одного з їх товарних знаків.
Як зазначає FinClub, посилаючись на повідомлення “Вєдомості”, 5 вересня “Райффайзенбанк” направив кілька заявок до Роспатенту на реєстрацію нових товарних знаків у чорно-білому та кольоровому варіантах — “R Bank” та “R Банк”. У списку товарів і послуг, що брендуються, зазначаються застосунки, банкомати, банківські послуги, страхування.
Нові логотипи представлені в чотирьох варіантах: два з найменуванням “R Bank” і два “R Банк”. Різниця між ними, крім написання кирилицею і латиницею, є фірмовим для банку жовтого кольору навколо літери “R”.
“Ми оновили один із наших теперішніх логотипів та зареєстрували нову версію в Роспатенті. Це розширить можливості використання одного з наших товарних знаків”, – сказав представник “Райффайзенбанку”.
Раніше “Райффайзенбанк” вже мав схожий товарний знак, зареєстрований у 2015 році — “R Connect Заходьте, відкрито!”. Літера “R” також була залита фірмовим жовтим кольором, але термін дії товарного знаку закінчився 5 вересня 2023 року.
У квітні з деяких будівель у Москві почали знімати вивіски “Райффайзенбанку”, зокрема, велика вивіска банку зникла з даху Російської державної дитячої бібліотеки на Калузькій площі. У банку пояснили це тим, що не продовжували контракти на розміщення частини зовнішньої реклами в Москві для зниження впізнаваності.
Через тиск на австрійську банківську групу RBI з боку західної влади та обіцянок самої групи про виділення російських активів, банк включає механізм “локалізації”, вважає провідний партнер брендингової агенції Depot Олексій Андрєєв.
На його думку, бренд де-юре дотримується санкцій та залишає росію, а де-факто не просто залишається, але й може посилити свою активність, пропонуючи нові продукти, послуги та лояльні ціни. При цьому локалізований бренд не стає слабшим від ребрендингу, тому перейменування “Райффайзенбанку” в “R Банк” не принесе будь-яких репутаційних втрат бізнесу, вважає Андрєєв: це очікуваний і вже звичний прийом.
У березні Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло австрійську банківську групу Raiffeisen Bank International до переліку міжнародних спонсорів війни. Підставою стало те, що, окрім того, що після повномасштабного вторгнення рф в Україну банк продовжив працювати в росії, Raiffeisen ще й офіційно визнав так звані “ДНР” та “ЛНР”.
RBI скоротив ділову активність у рф, хоч і залишається чи не єдиним офіційним грошовим каналом до країни-агресора. Нині глобальний офіс готує відокремлення свого банку в росії. RBI планував згорнути бізнес в росії до кінця вересня 2023 року, але згодом вихід з ринку було відкладено щонайменше до грудня 2023 року.