Рада з фінансової стабільності України ухвалила низку важливих рішень, спрямованих на посилення фінансового сектору країни. На порядку денному засідання РФС було питання підготовки до восьмого перегляду програми розширеного фінансування з Міжнародним валютним фондом, передає Національний банк України.
Одним із ключових рішень стало схвалення змін до Стратегії розвитку фінансового сектору України. Зокрема:
- додання нових заходів стосовно законодавчого врегулювання діяльності Фонду розвитку підприємництва, розроблення стратегії розвитку іпотечного кредитування, підвищення стійкості критичної інфраструктури та цифрової операційної стійкості фінансового сектору;
- оновлення заходів для розвитку інфраструктури ринків капіталу, зокрема щодо узгодження цільової моделі роботи ринку разом зі стейкхолдерам. Ці зміни дають змогу реформувати ринок та максимізувати можливості залучення приватних інвестицій;
- розширення охоплення цілі III “Фінансова система працює на відновлення країни та інтегрується до ЄС” і додання нової ініціативи “Європейська інтеграція фінансового сектору”. Розширення включає заходи з поглиблення співробітництва з інституціями ЄС, виконання програмних документів, участі в переговорному процесі, імплементації актів права ЄС з урахуванням рекомендацій Європейської комісії за результатами скринінгу.
Окрім того, були схвалені зміни до Стратегії з розвитку кредитування, які спрямовані на синхронізацію з планом законодавчих змін у межах реалізації програми Ukraine Facility. Зміни стосуються розвитку і функціонування ринку непрацюючих кредитів та залучення іноземних інвестицій у цей сегмент.
Також Рада розглянула та взяла за основу концепцію розроблення Стратегії з розвитку іпотеки, доручивши профільному Комітету підготувати узгоджені матеріали для подальшого обговорення з експертами МВФ та іншими зацікавленими сторонами.
Нагадаємо – у лютому минулого року Рада з фінансової стабільності погодила концептуальну записку для створення в Україні повнофункціональної системи страхування воєнних ризиків. Це передбачено Меморандумом про економічну та фінансову політику між Україною та Міжнародним валютним фондом.