Рада з фінансової стабільності, створена країнами G20, опублікувала глобальну нормативну базу для регулювання криптоактивів, рекомендацією щодо регулювання крипторинку для 20 провідних економік світу. Остаточні рекомендації включають висновки щодо подій минулого року на ринках криптоактивів і відгуки, отримані під час публічних консультацій з учасниками організації.
Як зазначається на сайті організації, документ базується на принципі “однакова діяльність, однаковий ризик, однакове регулювання” та забезпечує основу для того, щоб діяльність із криптовалютними активами та стейблкоїнами підлягали послідовному та комплексному регулюванню, пропорційному до ризиків, які вони становлять.
Структура документа складається з двох окремих наборів рекомендацій — рекомендацій високого рівня щодо регулювання, нагляду та контролю за діяльністю та ринками криптовалютних активів та переглянутих рекомендацій високого рівня щодо регулювання, нагляду та контролю за глобальними угодами про стейблкоїни.
Рекомендації зосереджені на усуненні ризиків для фінансової стабільності, але, як зазначається, не охоплюють всі специфічні категорії ризиків, пов’язані з діяльністю з криптоактивами. Цифрові валюти центрального банку (CBDC), які розглядаються як цифрові зобов’язання центрального банку, не підпадають під дію цих рекомендацій.
Рада з фінансової стабільності координує на міжнародному рівні роботу національних фінансових органів та міжнародних органів, що встановлюють стандарти, а також розробляє та сприяє впровадженню ефективної регуляторної, наглядової та іншої політики у фінансовому секторі в інтересах фінансової стабільності. Він об’єднує національні органи, відповідальні за фінансову стабільність у 24 країнах і юрисдикціях, міжнародні фінансові установи, галузеві міжнародні групи регуляторів і наглядових органів, а також комітети експертів центральних банків. FSB також проводить інформаційно-роз’яснювальну роботу з приблизно 70 іншими юрисдикціями через шість регіональних консультативних груп.