Провінція Ла-Ріоха на північному заході Аргентини ввела в обіг власну квазівалюту під назвою “чачо” як альтернативу песо. Таке явище не є новим для аргентинців: у 2001 та 2002 роках в країні існувало більше ніж десять видів квазівалют, коли грошова модель, що прив’язувала песо до долара, почала руйнуватися.
Як зазначає Buenos Aires Times, випуск нової валюти пов’язаний зі скороченням федеральних внесків та жорсткою фіскальною політикою уряду президента Хав’єра Мілеї. Провінційний уряд обґрунтовує випуск тим, що національна адміністрація не надає кошти з федерального бюджету.
На сайті уряду провінції повідомляється, що чачо випускаються, оскільки національний уряд “не надсилає кошти, належні провінції”. Цього разу недофінансування з боку федерального уряду досягає 9,3 мільярда аргентинських доларів. Локальний губернатор Рікардо Кінтела подав позов проти уряду президента Хав’єра Мілея до Верховного суду.
Випускатися будуть банкноти номіналом від 1 000 до 50 000 чачо з паритетом один до одного з песо. Нова валюта має назву та носить зображення монументу Анхеля Вісенте “Чачо” Пеньялози, місцевого “каудильйо” (вождя) з 19 століття. Планується випустити еквівалент 22,5 мільярда песо протягом липня-серпня. Валюта буде циркулювати лише в межах провінції та може використовуватися в магазинах, які її приймають, а також для оплати місцевих податків і послуг.
Аргентина має довгий і заплутаний досвід роботи з квазівалютами. У 1985 році, під час економічної кризи, тодішній губернатор Ла-Ріохи Карлос Менем випустив власні Облігації списання боргу для виплати зарплати бюджетникам. Інфляція швидко знецінила їхню вартість, і вони були виведені з обігу в 1991 році.
У 2002 році 15 провінцій і держава Аргентина випустили квазівалюти. Через “закон про конвертованість” 1991 року уряд не міг випускати гроші без підкріплення доларовими резервами, оскільки песо був прив’язаний до долара США. Зіткнувшись з нестачею ліквідності, ці облігації були розроблені як альтернативний засіб фінансування. Після того, як країна відмовилася від моделі конвертованості і економіка Аргентини почала відновлюватися у 2003 році, квазівалюти поступово зникли.