Програміст, який працював у Національному банку з 2011 року та якого скоротили у 2018 році, роками судився з регулятором, вимагаючи поновлення на роботі, в чому йому відмовляли. Раніше суди вставали на сторону програміста, але нині апеляційний суд прийняв позицію Нацбанку.
Як зазначається в реєстрі судових рішень, у травні Київський апеляційний суд задовольнив апеляційну скаргу Національного банку України та скасував попередні рішення судів про поновлення програміста на роботі.
Відповідно до матеріалів справи, неназваний позивач з 2011 року працював у НБУ, а з 2014 року обіймав посаду начальника відділу інтернет-технологій управління мережевих технологій Департаменту інформаційних технологій. Втім, наказом НБУ у 2018 році позивача звільнили у зв`язку зі скороченням чисельності та штату працівників.
Тоді програміст звернувся до суду, вимагаючи скасування наказу банку про звільнення і поновлення його на роботі. Печерський районний суд Києва у тому ж 2018 році встав на сторону програміста.
Проте регулятор не допустив позивача до фактичного виконання обов`язків за посадою, оскільки посаду вивели зі штатного розпису, отже поновити його на тій же посаді було неможливо. Йому з 2019 року по 2021-й пропонували працевлаштування на інших позиціях. Від пропозицій позивач відмовлявся, вимагаючи надати перелік посад, на яких він може бути працевлаштований з урахуванням кваліфікації та досвіду роботи. Проте НБУ відповідних переліків не надав.
У 2021 році програміста повторно звільнили з НБУ, а у січні 2022 року Печерський районний суд Києва знову задовольнив позов програміста.
Регулятор подав апеляційну скаргу, в якій просив скасувати незаконне та необґрунтоване рішення районного суду та ухвалити нове судове рішення яким відмовити в задоволенні позову програміста. Апеляція НБУ була задоволена, а попередні рішення судів про поновлення програміста на роботі скасовані.
Також суд постановив програмісту сплатити Національному банку витрати, пов`язані з оплатою судового збору в сумі 2 724 грн. Водночас рішення може бути оскаржено в касаційному порядку до Верховного Суду протягом 30 днів з дати складення повного судового рішення.