У травні 2026 року позичальники банків, які перебувають в управлінні Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, погасили 28,4 млн грн кредитної заборгованості за програмами реструктуризації. Як передає пресслужба ФГВФО, найбільший місячний показник від початку року.
У Фонді зазначають, що дедалі більше боржників використовують реструктуризацію як інструмент для врегулювання своїх зобов’язань. За словами директорки Департаменту ліквідації банків Фонду Тетяни Старцевої, запропоновані умови дають можливість поступово відновити обслуговування кредитів без додаткового фінансового навантаження.
В окремих випадках позичальники навіть достроково погашають борги. Один із таких випадків зафіксували у травні серед підприємців, які обслуговують кредити в банках під управлінням Фонду.
Загалом від початку 2022 року до банків, що ліквідуються Фондом гарантування, надійшло понад 1,54 млрд грн від позичальників. Ці кошти спрямовуються на виконання зобов’язань банків у процесі ліквідації.
Зауважимо: ФГВФО виплатив вкладникам банків, що перебувають у процесі ліквідації, 16,7 млн грн гарантованого відшкодування. Такі дані оприлюднила установа за підсумками січня–травня.

