Відновлення довоєнного стану системи оподаткування може бути відтерміноване, оскільки у парламенті очікують не встигнути узгодити законопроєкт до 1 липня — фактичної дати скасування податкових пільг, зазначеної в документі. Нова дата набуття чинності закону наразі невідома, оскільки парламенту необхідно розглянути сотні правок та включити у нього пропозиції підприємців.
Як зазначає “Бабель”, за словами парламентаря та першого заступника фінансового комітету парламенту Ярослава Железняка, Верховна Рада не встигає з 1 липня змінити податкову політику.
Мова йде про скасування можливості для фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб бути платниками єдиного податку III групи із застосуванням ставки єдиного податку у розмірі 2 % від суми доходу та скасування можливості для ФОП платників єдиного податку І та II груп не сплачувати єдиний податок. Парламент планував повернути проведення документальних перевірок, застосування штрафних санкцій за порушення податкового законодавства, а також відновити перебіг строків, визначених податковим законодавством, на початку липня.
Железняк нагадав, що повернення довоєнного податкового режиму є однією з вимог, що висуваються новою програмою Міжнародного валютного фонду.
За словами народного депутата, відповідне рішення гарантовано ухвалять, але терміни схвалення поки невідомі. Причина в тому, що до законопроєкту внесли понад 800 правок, а також парламент хоче підкорегувати проєкт закону на користь підприємців.
Імовірність, що парламент встигне розглянути та проголосувати за повернення довоєнного податкового режиму вчасно — до початку липня, оцінюється парламентарем як нульова.
У кінці травня Верховна Рада підтримала повернення довоєнного податкового режиму, воно пройшло перше читання у парламенті.
Міністр фінансів Сергій Марченко підкреслив, що документом не передбачається підвищення податків чи нові ставки податків. У ньому мова йде про повернення оподаткування до довоєнного стану — обмеження дії окремих податкових норм, запроваджених у 2022 році на період до припинення воєнного стану.
За підрахунками Мінфіну, повернення довоєнного податкового режиму може сприяти збільшенню надходжень до державного та місцевих бюджетів на близько 10 млрд гривень у 2023 році.