У квітні-травні в Україні суттєво зменшився чистий попит на готівкову валюту, передусім — на долар США. Про це повідомив заступник голови Національного банку України Юрій Гелетій під час брифінгу 6 червня в Києві. За його словами, інтерес населення до американської валюти помітно знизився на тлі змін у торговельній політиці США та зростання рівня безробіття в цій країні.
Про це пише Інтерфакс-Україна. Якщо у квітні українці купили готівкового долара на $58 млн більше, ніж продали, то нині цей показник впав до $10 млн. Водночас попит на євро залишився відносно стабільним — чиста купівля становить €190 млн, хоча це теж значно менше, ніж на початку року. Для порівняння, у січні населення придбало €365 млн.
Гелетій нагадав, що на початку 2024 року чистий попит на долар був близько $900 млн. За його словами, люди продовжують диверсифікувати заощадження, зокрема купуючи євро, однак ці обсяги вже не є значущими для валютного ринку.
Загалом у травні чиста купівля валюти населенням зросла до $280 млн проти $188 млн у квітні, однак це все ще в рази менше, ніж у березні ($642 млн), січні ($1,29 млрд) чи в травні торік ($972 млн). Ці цифри підтверджують загальну тенденцію до зниження попиту на іноземну готівку серед українців.
Окрім того, у травні вперше з серпня 2023 року українці продали більше безготівкової валюти, ніж купили — на $32 млн. Для порівняння, у січні негативне сальдо становило $189 млн, у березні — $77 млн, а у квітні — лише $2 млн.
Нагадаємо – у квітні 2025 року українці продали рекордний обсяг готівкової валюти з початку повномасштабного вторгнення. Сума проданої громадянами готівкової валюти досягла $1,54 мільярда, що стало найвищим показником з лютого 2022 року.