Рада бізнес-омбудсмена України презентувала результати дослідження про інвестиційний клімат під час війни. Дослідження “Україна у війні: трансформація бізнес-середовища та перспективи інвестування” показало, що понад 60% іноземних інвесторів планують вкладати в Україну до $5 млн, а понад 30% готові інвестувати значніші суми — до $100 млн.
У презентації взяли участь представники провідних бізнес-асоціацій, аналітичних центрів та торговельних палат України й інших країн. Метою дослідження було визначити основні виклики та можливості для розвитку бізнесу в умовах війни, а також оцінити перспективи залучення інвестицій.
«Цей звіт — наша спроба заглянути «за горизонт» і протестувати «інвестиційні апетити» приватного сектору. Попри карколомні виклики, бізнес продовжує діяти, розвиватись і будувати плани в Україні, а міжнародні партнери цікавитись Україною «на майбутнє», – зауважила заступниця бізнес-омбудсмена Тетяна Коротка.
Учасниками опитування стали представники бізнесу з Польщі, Німеччини, Канади, Великобританії, Швеції, Франції, Болгарії та України.
Дослідження також виявило основні регуляторні перешкоди для інвесторів: дозвільні процедури, обмежений доступ до правосуддя, відсутність ефективного страхування політичних ризиків (по 15,4% кожен), а також корупція та військові ризики (по 7,7%). Окрему увагу було приділено проблемам участі приватного сектору в публічних закупівлях.
Зауважимо – наразі понад 80% українських ІТ-компаній працюють з міжнародним бізнесом. Це єдина галузь, яка продовжує масштабуватися під час війни, а у 2024 році частка IT-експорту лише зросла.