Понад 1500 тисяч розробників із Великої Британії подали колективний позов проти Apple. Вони звинувачують компанію у зловживанні домінуючим становищем через “антиконкурентну” комісію 30%, яку Apple стягує з продажу всередині застосунків.
Як зазначає Reuters, позивачі вимагають компенсацію у розмірі £785 млн, еквівалент $1 млрд. У разі перемоги у суді ці гроші будуть розподілені між усіма розробниками.
Ініціатором позову став Шон Енніс, професор у галузі конкурентної політики з Університету Східної Англії. Він подав позов від імені 1566 року британських розробників. Представлятиме їх інтереси в суді юридична фірма Geradin Partners.
Позивачі стверджують, що Apple зловживає становищем на ринку та бере з розробників “антиконкурентну” комісію у розмірі 30%. Через політику корпорації страждають як розробники, так і звичайні користувачі: розробники отримують менше грошей і в результаті витрачають менше на розвиток програм та створення інновацій.
Звинувачення у несправедливому “податку” Apple не є новим. Наприклад, компанії Spotify та Epic протягом багатьох років виступають проти цього і подають власні скарги на політику та збори App Store до регуляторів і судів по обидва боки Атлантики, з різним ступенем успіху.
Зі свого боку Apple стверджує, що ця комісія дозволяє компанії надавати користувачам якісні послуги, наприклад, перевіряти застосунки на предмет безпеки та конфіденційності тощо.