Міжпартійна група законодавців у Великій Британії хоче прирівняти інвестиції в цифрові активи до азартних ігор, оскільки, на їхню думку, криптоінвестиції схожі на гемблінг і повинні регулюватися як гемблінг. Там називають торгівлю криптовалютою формою азартних ігор, а не формою фінансових послуг.
Як зазначається в документі комітету Казначейства Великої Британії в Палаті громад, політики вважають, що криптоінвестиції створюють хибне враження у вкладників про стабільність і безпеку галузі, коли інвестиції в криптовалюти більш подібні до форми азартних ігор.
Нещодавно уряд Великої Британії попросив представників галузі поділитися відгуками щодо запропонованих ним правил для місцевої криптоіндустрії. У своїй консультації уряд заявив, що хоче регулювати криптовалюту шляхом розширення існуючих правил фінансових ринків.
Комітет казначейства заявив, що “стурбований” планом. Там відкрито критикують поточну позицію Казначейства щодо регулювання криптоінвестицій як інвестицій у традиційні активи, адже це може змусити споживачів повірити, що індустрія “безпечніша, ніж вона є”, що криптоінвестори захищені від фінансових втрат.
Там вважають, що торгівля криптовалютою може викликати звикання. Хоч базова технологія блокчейну може принести користь ширшій індустрії фінансових послуг, процес ставки на нестабільну ціну незабезпечених активів може призвести до того, що споживачі втрачатимуть свої кошти.
Політики хочуть гарантувати, що споживач знатиме про можливу втрату усіх коштів, роблячи ставки на незахищені токени. У звіті говориться, що регулювання криптовалют як азартних ігор відповідатиме урядовому принципу “однаковий ризик, однакове регулювання”.