Комісія з фінансових послуг Південної Кореї (FSC) оприлюднила нові правила, які класифікують певні невзаємозамінні токени (NFT) як віртуальні активи, подібні до криптовалют. Правила передбачають, що NFT, які масово випускаються, діляться і можуть використовуватися для платежів, будуть підпадати під цю нову категорію.
Як зазначається у релізі регулятора, NFT, які є унікальними цифровими токенами, що часто використовуються для збору контенту, наприклад, відео або зображень, мають обмежену кількість власників і вторинну торгівлю. Це знижує ймовірність широкомасштабної шкоди користувачам у порівнянні з іншими віртуальними активами. Визнаючи унікальну природу NFT, у FSC наголосили на необхідності регуляторних інновацій для підтримки зростання блокчейн-індустрії.
На відміну від криптовалют, NFT, як правило, випускаються в обмеженій кількості та не є легко взаємозамінними. Для визначення природи NFT FSC розглядав різні фактори, в тому числі структуру випуску і розподілу, а також зміст послуг, що надаються. NFT, випущені у великих кількостях, ті, що можуть бути розділені, або ті, що використовуються як прямі або непрямі платіжні засоби, можуть бути класифіковані як віртуальні активи. І навпаки, NFT з обмеженою економічною цінністю або використанням, навряд чи вважатимуться віртуальними активами.
У FSC підкреслили, що провідні країни оцінюють правову природу NFT, виходячи з їхньої суті, а не форми чи технології. Наприклад, Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) регулює деякі NFT як цінні папери, застосовуючи до них положення про цінні папери. Японія застосовує до NFT фінансове регулювання, виходячи з їхньої суті, і у 2021 році видала керівні принципи щодо NFT через приватну асоціацію. Німецький BaFin розглядає NFT як цінні папери, якщо вони мають подібні права і можуть передаватися, або як віртуальні активи, якщо їх використовують у платіжних або інвестиційних цілях.
FSC також окреслила обов’язки підприємств, що працюють з NFT, вимагаючи від них визначати, чи є їхні NFT віртуальними активами, і дотримуватися відповідних законів. Цей захід спрямований на забезпечення дотримання законодавства та уникнення кримінального покарання. Майбутнім емітентам і операторам NFT рекомендується заздалегідь проаналізувати правову природу своїх NFT, щоб забезпечити відповідність позиції уряду та відповідним законам.
Для надання допомоги підприємствам, які натрапляють на труднощі при проведенні самооцінки, FSC дозволить направляти запити до фінансових органів і планує створити відповідну робочу групу. Ця підтримка має на меті допомогти компаніям визначити статус віртуальних активів NFT та ефективно орієнтуватися в регуляторному середовищі.