Для досягнення амбітної мети подвоєння ВВП у післявоєнний період Україні необхідно залучити 4,5 мільйона додаткових працівників. Про це заявив віцепрем’єр-міністр з питань національної єдності Олексій Чернишов в інтерв’ю BBC Україна, передає Мінфін.
За словами міністра, проблема скорочення населення має давню історію і розпочалася практично з перших років незалежності. Тоді українці залишали країну переважно з соціально-економічних причин, а не через військові загрози. Ситуація суттєво погіршилася після повномасштабного вторгнення росії – станом на кінець 2024 року на підконтрольних Україні територіях проживає не більше 32 мільйонів людей.
Чернишов підкреслив необхідність уже зараз розробляти стратегії для вирішення демографічної кризи та забезпечення економіки необхідними трудовими ресурсами після війни. Він зазначив, що саме стратегія національної єдності має відіграти ключову роль у подоланні цього виклику.
“Вона полягає в тому, щоб створити умови для зміцнення суспільної інтеграції, української ідентичності та залученості в українське суспільство – як в Україні, так і за кордоном”, – пояснив віцепрем’єр. За його словами, ця стратегія закладає фундамент і підтримує програми, які вже впроваджує Міністерство національної єдності України.
Демографічна проблема стає одним із найбільших викликів для післявоєнного відновлення та розвитку економіки України, особливо з огляду на поставлені амбітні економічні цілі, які вимагатимуть значного збільшення трудових ресурсів.
Нагадаємо – Національне агентство з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА) оцінило обсяг виведених з України за кордон коштів за 30 років, масштаби відтоку капіталу становлять $100 млрд. Для повернення втрачених активів, АРМА у липні 2023 року розробило та затвердило порядок реалізації арештованих активів за кордоном.