Український венчурний фонд Ruta.vc, який позиціював себе як перший в Україні з фокусом на спортивні технології, припиняє свою діяльність лише через рік після старту. Про це повідомила керівна партнерка фонду Олена Пшенична, пояснивши рішення тим, що “очікування були вищими за реальність”.
Про це пише dev.ua. Фонд Ruta.vc був запущений з амбітними планами інвестувати в українські SportTech стартапи та допомагати їм виходити на міжнародні ринки. Ще влітку минулого року Олена Пшенична у коментарі для Mind.ua заявляла про наміри профінансувати п’ять проєктів у 2024 році з інвестиціями від $50 тисяч до $1 мільйона. Проте плани не були реалізовані.
Партнер венчурного фонду TA Ventures Олег Маленков вважає, що причиною закриття Ruta.vc могла стати неспроможність партнерів зібрати необхідні кошти. За його словами, залучити капітал інвесторів (LP-капітал) без швидких результатів досить складно.
За словами генерального партнера фонду та співвласника мережі спортклубів Sport Life Дмитра Бондаренка, на момент запуску проєкту він бачив “неймовірну кількість” запитів на ринку та можливість побудувати “об’ємну екосистему” для спортивних технологій в Україні. Фонд планував фокусуватися на таких напрямках як спортивні студії, кіберспорт та гемблінг, фітнес, персональні тренування, охорона здоров’я, харчування та ментальне здоров’я.
На час публікації офіційний сайт Ruta.vc вже не працює, що підтверджує інформацію про закриття проєкту.
Нагадаємо – раніше у лютому український венчурний фонд 1991 Ventures, що базується в Лондоні, отримав нове фінансування для подальшого розвитку. Інвестиційний фонд Allocator One вклав у 1991 Ventures £15 млн, що значно розширить можливості фонду з підтримки українських стартапів.