Аналітики корпорації Citi опублікували результати опитування серед майже 500 установ, що показало падіння попиту на використання CBDC для розрахунків за цифровими активами. Більша увага нині приділяється альтернативним методам цифрових платежів, зокрема небанківським стейблкоїнам, токенізованим депозитам і токенізованим фондам грошового ринку.
Як зазначається у релізі Citi, попит на використання CBDC для розрахунків цифровими активами значно знизився з 52% опитаних минулого року до 15% цього року. Натомість щодо альтернатив цифрових платіжних методів, включаючи стейблкоїни, інтерес нині становить близько 65%.
Центральні банки різних країн продовжують вивчати можливості впровадження CBDC, але темпи розвитку сповільнились. Хоча інтерес до CBDC повністю не зник, фінансові установи активно досліджують й інші форми цифрових грошей для підтримки розрахунків та ліквідності на ринках цифрових активів.
У Європі ЄЦБ залучив понад 60 установ до випробувань оптових розрахунків на блокчейні з використанням грошей центрального банку: CBDC є одним із трьох варіантів розрахунків, що тестуються ЄЦБ. Тим часом у Бразилії до кінця 2024 року планується запустити цифровий реал. Це може зробити Бразилію однією з перших великих економік з діючою CBDC.