Корпорація Nokia поділилася планами розвитку до 2030 року, які включають значні інвестиції в мережеву інфраструктуру, щоб уможливити використання технологій блокчейн, смартконтрактів, штучного інтелекту та метаверс-проєктів.
Як зазначається у релізі компанії, прогнозується, що до 2030 року світовий попит на мережевий трафік сягне від 2 443 до 3 109 ексабайт на місяць. Nokia прогнозує збільшення попиту на мережу на 22-25% у період між 2022 і 2030 роками. Це пов’язано з впровадженням розробок на основі генеративного штучного інтелекту, віртуальної реальності, хмарних обчислень і технологій Web3.
Стратегія компанії на цей період передбачає значні інвестиції в портфель мережевого обладнання та послуг. Крім того, Nokia очікує, що мережа та цифрова економіка стануть більш взаємопов’язаними, а мережеві технології визначатимуть майбутнє цифрової ери.
Завдяки цим інвестиціям Nokia планує обслуговувати кілька нових екосистем, приділяючи особливу увагу децентралізації, блокчейну та смартконтрактам. Компанія також зосередиться на метапросторі, зокрема, на доповненні людини, просторових обчисленнях і розщепленій обробці даних. Інші екосистеми, які Nokia прагне розвивати, включають штучний інтелект, Індустрію 5.0, API та хмарний континуум.
Серед іншого, Nokia приділяє значну увагу промисловим метаверс-проєктам. Дослідження в цій галузі розпочалися у 2022 році, а на початку 2023 року Нішант Батра, директор зі стратегії та технологій Nokia, виступив з доповіддю на цю тему в Давосі. Основна увага приділяється розробці мережевої архітектури на основі технології цифрових двійників.
У 2023 році компанія Nokia тестувала технології Metaverse та цифрових двійників для організації технічної підтримки працівників віддалених аеропортів Південної Австралії під час ремонту та обслуговування літаків Cessna.