Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) офіційно передала до Верховної Ради України свої пропозиції щодо законопроєкту з регулювання ринку віртуальних активів. Документ містить 80 пропозицій та зауважень, необхідних для стабільного функціонування ринку, повідомили в НКЦПФР.
Серед ключових пропозицій Комісії – призначення регулятора відповідно до європейських стандартів MiCA, де функцію регулювання виконує орган, відповідальний за ринки капіталу. НКЦПФР також пропонує заборонити автоматичний допуск на український ринок емітентів та провайдерів послуг без національної авторизації, оскільки передбачені в законопроєкті юрисдикції не мають заборони для резидентів держави-агресора бути емітентами токенів.
Комісія також доопрацювала пропозиції щодо регулювання смарт-контрактів і визначення контролю над засобами доступу до віртуальних активів. НКЦПФР запропонувала розширити можливості використання токенів для обміну на товари й послуги, що не врегульовано в поточному тексті законопроєкту.
Регулятор спростував інформацію про причетність до можливого блокування розгляду законопроєкту у Верховній Раді, яку раніше озвучив народний депутат Ярослав Железняк. Нардеп стверджував, що розгляд законопроєкту було заблоковано Офісом Президента після звернення голови НКЦПФР Руслана Магомедова.
Нагадаємо – раніше голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев анонсував розгляд законопроєкту про віртуальні активи. Гетманцев розповів, що пропонується запровадити найпростішу і найзрозумілішу модель – оподаткування прибутку. Це означає, що податком обкладатиметься різниця між витратами на придбання криптоактивів та доходами від їх продажу протягом річного податкового періоду.