Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) працює над впровадженням нових фінансових інструментів для розширення інвестиційних можливостей в Україні. Про це повідомив Голова НКЦПФР Руслан Магомедов під час свого виступу на конференції «FinYear», організованій Міністерством фінансів та порталом finance.ua.
Серед пріоритетних напрямків роботи регулятора – відновлення обговорення законопроєкту №8111 про особові інвестиційні рахунки, який був розроблений два роки тому. «Індивідуальні інвестиційні рахунки – це саме той інструмент, який не конкуруватиме з ОВДП, а навпаки допоможе наповнювати держбюджет. Це сучасний інструмент, який є світовою практикою», – зазначив Руслан Магомедов.
За його словами, такі рахунки допоможуть державі отримати «довгі гроші» для розвитку економіки, бізнесу – додатковий капітал, а інвесторам – можливість інвестувати без сплати податків.
Голова НКЦПФР також анонсував новий спільний з Міністерством цифрової трансформації проєкт – Diia City Invest. Хоча ініціатива наразі перебуває на етапі розробки, вона має потенціал стати ефективним механізмом залучення інвестицій в українські стартапи, що є резидентами Diia City.
«Сьогодні український бізнес стрімко розвивається і створення умов для цього процесу – запорука сильної економіки. Тому цей проєкт про спрощену реєстрацію венчурного фонду для інвестицій, без залучення КУА», – пояснив Магомедов. За планом регулятора, кількість учасників такого фонду не повинна перевищувати 20 осіб, а сума інвестицій обмежується 50 млн грн.
Голова НКЦПФР також наголосив на важливості подібних заходів, які дозволяють державі та учасникам ринку ефективно обговорювати розвиток ринків капіталу та будувати партнерські відносини для зміцнення фінансового сектору України.