Німецький банківський концерн Commerzbank став першим серед комерційних банків “із повним набором послуг” у Німеччині, який отримав ліцензію на зберігання криптовалют. Commerzbank вперше подав заявку на отримання відповідної ліцензії у квітні 2022 року.
Як зазначається у релізі установи, ліцензія дозволить банку “створювати широкий спектр послуг із цифрових активів, з особливим акцентом на криптоактивах”. Першим кроком банку є створення безпечної блокчейн-платформи з повною відповідністю нормативним вимогам для зберігання криптоактивів інституційними клієнтами.
За допомогою цієї стратегічної ініціативи Commerzbank прагне задовольнити цікавість до крипторинку з боку його значної клієнтської бази, яка включає близько 26 000 груп корпоративних клієнтів і майже 11 мільйонів приватних клієнтів і клієнтів малого бізнесу в Німеччині.
У липні цього року банк тестував транзакції торгового фінансування на основі блокчейну для клієнта на платформі цифрового торгового фінансування Contour. Децентралізована платформа дозволила значно заощадити час і витрати в рамках цього процесу.
Німеччина була однією з перших держав Європи, яка запустила правове регулювання криптовалют. Німецьке законодавство не передбачає загальної заборони, проте потребує виконання нормативних вимог до ліцензування та емісії. Виконання комерційних операцій з криптовалютами та іншими типами токенів вимагають ліцензування у Федерального управління фінансового нагляду Німеччини (Bafin).
Раніше в листопаді DZ Bank, третій за розміром активів банк Німеччини, запустив власну блокчейн-платформу для зберігання цифрових активів. Нині сервіс працює лише для компаній та дозволяє зберігати лише окремі види цифрових активів, серед яких, наприклад, криптооблігації від Siemens.
Згодом DZ Bank планує запропонувати інституційним інвесторам та приватним клієнтам можливість купувати криптовалюти. Для цього банк подав заявку на отримання ліцензії на зберігання криптовалют у червні 2023 року.
Водночас із DZ відповідну заявку зробив німецький фінансовий конгломерат Deutsche Bank. Там вперше натякнули на плани запровадити зберігання цифрових активів наприкінці 2020 року.