Платіжна система Paydirekt, створена німецькими банками та ощадними касами дев’ять років тому як противага американським цифровим гігантам, таким як Paypal, Apple та Google, може припинити своє існування вже до кінця цього року через недостатню популярність. Рішення про закриття наприкінці поточного року може бути прийняте вже цього тижня на зборах акціонерів
Як зазначає Süddeutsche Zeitung, попри значні інвестиції в розмірі сотень мільйонів євро протягом останніх років, Paydirekt та об’єднана з нею у 2021 році система Giropay не змогли досягти значного успіху на ринку. Їхня частка ринку залишалася в межах однозначних відсотків, і вони не приносили істотного прибутку.
Німецький банківський сектор запустив Paydirekt восени 2015 року, більш ніж через три з половиною роки після початкової підготовчої роботи, щоб протистояти американському гіганту Paypal і компаніям, що випускають кредитні картки Visa і Mastercard, національним платіжним сервісом у бурхливо зростаючому секторі онлайн-ритейлу. Споживачі повинні були отримати можливість швидко і легко оплачувати покупки в Інтернеті, прив’язуючи їх до свого поточного рахунку. Німецький банківський сектор рекламував той факт, що платіжні дані в цьому випадку залишатимуться в банку і на серверах у Німеччині.
Навесні 2021 року німецький банківський сектор об’єднав свої способи онлайн-платежів Paydirekt, Giropay та Kwitt під брендом Giropay. Однак реакція споживачів і ритейлерів залишалася стриманою. У 2022 році Paydirekt обробила лише 23 мільйони транзакцій на суму €1,6 млрд. Відтоді кількість транзакцій ще більше зменшилася. Тим часом Paypal з роками розширив свої позиції на ринку Німеччини та наразі, за його власними даними, має 35 мільйонів активних клієнтських рахунків у країні.
Представники платіжного сервісу підтвердили, що наразі ведуться узгодження на рівні компанії щодо майбутнього Giropay та Paydirekt GmbH як операційної компанії. Остаточне рішення буде оголошено пізніше. Наразі до проєкту залучені консультанти з компанії Roland Berger, які, ймовірно, займатимуться питаннями ліквідації активів.
Плани припинити діяльність Paydirekt з’явилися безпосередньо перед запуском Wero, платіжного гаманця підтримуваної Європейською платіжною ініціативою.