Національний банк України в роботі з Міжнародним валютним фондом запросив окремий блок технічної допомоги, пов’язаний із віртуальними активами та цифровими технологіями. Про це повідомив голова НБУ Андрій Пишний, передає “Інтерфакс-Україна”.
“Реформуємо також нагляд із метою посилити аналітичну складову та об’єднати експертизу, зокрема щодо технологічних речей і AML (anti money laundering)”, – сказав він в інтерв’ю.
Пишний також зазначив, що за останні півроку після його призначення провів три-чотири дуже предметні детальні зустрічі з міністром цифрових технологій Михайлом Федоровим. “Ми проходимося по всьому цифровому порядку денному: починаючи від е-резидентства і завершуючи віртуальними активами. Практично за кожним із пунктів у нас є розуміння, що ми робимо, що із запропонованого “полетить”, а що потребує доопрацювання, а іноді й переосмислення”, – зазначив Пишний.
З огляду на це він запевнив, що Україна не відстане від технологічного прогресу у фінансовому секторі через війну.
“Навпаки. Війна спонукала до рішучих і креативних рішень, зняла деякі перешкоди. Попри війну, якщо ви проаналізуєте наші рішення за останні чотири-п’ять місяців, побачите, що ми розморозили більшість проєктів та активізували процеси. Є й зворотний бік інновацій – операційна стійкість функціонування, ризики фінстабільності та запобігання легалізації. Але це не стоп-фактори, а завдання, над якими слід працювати”, – заявив голова НБУ.
Нагадаємо, минулого тижня регулятор запустив регуляторну “пісочницю” для тестування інноваційних продуктів, послуг, технологій та інструментів.