Національний банк спільно з урядом зробив низку кроків для збільшення можливостей банків кредитувати проєкти відновлення та децентралізації енергетики. Нові положення покликані підвищити доступність кредитів на енергообладнання для українських родин, а також малого та середнього бізнесу.
Як зазначив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, кредити на енергообладнання, такі як сонячні панелі, накопичувачі електроенергії та когенераційні установки, надаватимуться за ставкою 13,5%, що відповідає поточній обліковій ставці НБУ. При цьому заставою слугуватиме лише саме обладнання, що купується.
Ці заходи є частиною плану з децентралізації енергосистеми, який базується на двох принципах: доступності енергообладнання для людей, ОСББ, громад та бізнесу, а також спрощенні підключення та експлуатації цього обладнання.
Серед банків державний “ПриватБанк” вже запустив пільгові кредити на генератори та інше енергообладнання для бізнесу. Мікро та малий бізнес можуть отримати до 10 млн грн. Позики до 1 млн грн фінансуються без застави на строк до 2 років, а кредити до 10 млн грн — до 5 років із заставою обладнання або іншого майна. “ПриватБанк” зазначив, що скасував комісію за видачу таких кредитів та встановив мінімальний аванс на рівні від 10% вартості обладнання. Для клієнтів середнього та корпоративного бізнесу доступні кредити на суми від 10 млн грн на строк до 5 років.