Національний банк та Міністерство фінансів США підписали меморандум про взаємодію та співробітництво у сфері кібербезпеки. Документ продовжує співпрацю в рамках попередніх домовленостей між інституціями щодо підтримки України в питаннях кібербезпеки та розбудови можливостей кіберзахисту, зокрема банківського та фінансового секторів.
Як зазначається у релізі регулятора, меморандум набув чинності 4 квітня. Він визначає методи обміну інформацією про загрози кібербезпеці та інциденти, учасників кіберзагроз, а також дає змогу сторонам проводити спільні навчання, експерті форуми тощо. Підкреслюється, що документ ґрунтується на принципах прозорості, добровільності та конфіденційності.
Метою документа називають організацію взаємодії між Нацбанком та Мінфіном США для реалізації механізмів обміну інформацією у сфері кібербезпеки та актуальних кіберзагроз, подальшого розвитку Центру кіберзахисту НБУ (CSIRT-NBU) та розроблення та реалізації заходів підтримки регулятора з питань кібербезпеки в банківському та фінансовому секторах України.
Очільник НБУ Андрій Пишний підкреслив важливість зміцнення кібербезпеки та спільної протидії актуальним кіберзагрозам для стабільної та безперервної роботи українського фінансового сектору. Особливо актуальним це питання є в умовах гібридної війни, яку вже третій рік рф веде проти України на додачу до повномасштабної військової агресії.
За словами Тодда Конкліна, заступника помічника держсекретаря США з питань кібербезпеки та захисту критичної інфраструктури, ці постійні зусилля зміцнюють не лише кібербезпеку в Україні, але й дають змогу їх команді випереджати ризики для власного сектору фінансових послуг. Він припускає, що загрози, з якими стикається Київ, ймовірно, будуть спрямовані й на Сполучені Штати, тому співпраця та обмін інформацією допомагають обом країнам.