Національний банк пропонує до обговорення проєкт змін до Положення про порядок видачі ліцензій на здійснення валютних операцій. Серед запропонованих змін перелічуються зміни підходу до оцінки компаній та їх представників, нові обставини для скасування ліцензії, підвищення мінімального необхідного розміру статутного капіталу тощо.
Як зазначається у релізі регулятора, проєкт спрямовано на приведення чинного нормативно-правового акта у відповідність до нових законів “Про фінансові послуги та фінансові компанії”, “Про страхування”, а також нового Положення про авторизацію надавачів фінансових послуг.
Зміни, як підкреслюють в НБУ, удосконалюють підходи до оцінки фінансового/майнового стану юридичних і фізичних осіб, які прямо володіють істотною участю або є кінцевими власниками у страховику. Змінюються вимоги до розміру власних коштів юридичних осіб, які прямо володіють істотною участю або є кінцевими власниками у страховику, уточнюються вимоги щодо джерел.
Водночас зміни уточнюють перелік обставин, за наявності яких небанківські установи втрачають право здійснювати валютні операції. Також регулятор хоче, щоб валютна ліцензія зупиняла дію з дня набрання чинності відповідного рішення, формулювання змінюється з “втрачає право здійснювати валютні операції” на “не має права здійснювати валютні операції”. Уточнюється порядок припинення дії ліцензії щодо окремої валютної операції.
Розширюється перелік підстав для відкликання (анулювання) ліцензії. Зокрема, додаються такі підстави як прийняття рішення про виключення з ліцензії окремого виду фінансової послуги та застосування заходів впливу за порушення законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом.
Також змінюються вимоги до небанківських установ щодо мінімального розміру статутного капіталу для отримання ліцензії на здійснення валютних операцій. Кредитні спілки виключаються з переліку установ, які повинні відповідати цим вимогам.
Регулятор приймає зауваження та пропозиції до проєкту змін до 10 вересня.