Національний банк оновив порядок роботи в особливий період для банків, уповноважених на зберігання запасів готівки регулятора та проведення операцій з ними. Центральний банк зобов’язав установи звітуватися про зміни відповідальних за сховища, оновив правила контролю та інформування про запаси готівки, а також визначив, як працювати банкам в разі відключення від автоматичної системи обліку запасів готівки.
Як зазначається на сайті НБУ, це зумовлено необхідністю врахувати практичні аспекти застосування вимог до організації готівкового обігу і ведення емісійно-касових операцій у банківській системі в особливий період.
По-перше, регулятор зобов’язав уповноважені банки надавати йому у визначені терміни оновлену інформацію стосовно переліку керівних осіб підрозділів, які відповідно до покладених обов’язків здійснюють контроль і несуть відповідальність за збереження запасів готівки НБУ в сховищах, у разі зміни таких осіб.
Також центробанк визначив дії уповноважених банків у частині контролю залишків банкнот і монет на зберіганні та інформування Нацбанку стосовно організації роботи з запасами готівки НБУ на зберіганні в регіонах.
На додачу НБУ визначив порядок взаємодії з уповноваженими банками в разі відключення підсистеми “Проведення операцій з питань передавання запасів готівки Національного банку України на зберігання до уповноважених банків” Системи автоматизації готівкового обігу (САГО).
Крім того, Національний банк змінив назву ліцензії, що видається юридичним особам, які надають банкам послуги з інкасації та здійснюють операції з оброблення та зберігання готівки.
Відповідні норми містить постанова Правління Національного банку від 21 червня 2023 року № 79 “Про затвердження змін до Положення про організацію готівкового обігу і ведення емісійно-касових операцій у банківській системі в особливий період”, що набирає чинності з 24 червня 2022 року.