Національний банк України оновив порядок виконання міжбанківських платіжних операцій в Україні в національній валюті. Метою оновлення є унормування особливостей виконання миттєвого кредитового переказу, що виконується через систему електронних платежів НБУ (СЕП).
Як передає пресслужба Нацбанку, регулятор:
- унормував поняття “миттєвий кредитовий переказ СЕП” (далі – миттєвий переказ СЕП);
- визначив порядок прийняття і виключення учасників миттєвого переказу СЕП;
- врегулював особливості виконання миттєвого переказу СЕП;
- уточнив технологію виконання Національним банком України примусового, безспірного та договірного списання коштів банку з його кореспондентського рахунку засобами СЕП;
- визначив особливості виконання миттєвого переказу СЕП небанківськими надавачами платіжних послуг через банк, який є учасником миттєвого переказу СЕП.
У 2024 році через СЕП здійснено близько 483 млн платежів на суму майже 241 трлн грн (у тому числі за державними програмами – 19 млн платежів на суму 56,5 млрд грн). Це на 14% більше за кількістю та сумою порівняно з 2023 роком, протягом якого було здійснено 423 млн платежів на суму понад 210 трлн грн.
Нагадаємо – з 1 грудня в Україні запрацювала нова версія системи електронних платежів – СЕП-4.1 з функціональністю миттєвих переказів. Граничний час виконання миттєвого переказу СЕП вимірюється в секундах (не більше 10 секунд), а максимальна сума однієї платіжної операції встановлена на рівні 100 000 грн, що є оптимальним рішенням для більшості платежів для забезпечення повсякденних потреб громадян.