Національний банк України не розглядає криптовалюту як законний засіб платежу. Наразі єдиним законним платіжним засобом в Україні є гривня, заявив голова НБУ Андрій Пишний.
В інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна” Пишний наголосив на необхідності законодавчого врегулювання ринку віртуальних активів. За його словами, вже відбулося кілька технічних місій Міжнародного валютного фонду, метою яких було глибоке вивчення різного досвіду і напрацювання комплексних пропозицій щодо законодавчого врегулювання ринку цифрових активів у нашій державі.
Пишний заявив, що після запровадження ліміту на P2P-перекази у 150 000 грн на місяць недобросовісні особи активніше використовуватимуть криптоактиви у своїй діяльності, і обсяг операцій із криптоактивами зросте. На думку голови НБУ, сьогодні ринок віртуальних активів здебільшого обслуговує тіньовий обіг та схеми оптимізації.
Наразі немає готового рішення про законодавче врегулювання ринку віртуальних активів, під яким міг би підписатися Національний банк, пояснив Пишний. НБУ планує поліпшити взаємодію з іншими стейкхолдерами, такими як Міністерство внутрішніх справ, Державна податкова служба.
“Тож маємо разом з колегами з інших інституцій критично переосмислити цю ситуацію і, проаналізувавши вже напрацьоване, сфокусуватися над пошуком оптимальних рішень для оновлення законодавства. Робота над цим також триває”, – сказав Андрій Пишний.
Раніше голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев розповів, що у першій половині 2025 року в Україні можуть легалізувати цифрові активи.