Національний банк Китаю (НБК) повідомив про зниження ключової ставки, що стало другим зниженням з червня і стало явним сигналом, що китайська влада намагається підтримати економіку та повернути швидші темпи її відновлення. Регулятор несподівано знизив ставку на 15 базисних пунктів на тлі посилення економічних проблем.
Як зазначає Bloomberg, середньострокову ставку MLF або ставку за кредитами терміном на рік, що видаються у рамках програми середньострокового кредитування, зменшили до 2,5% річних з 2,65%. При цьому більшість аналітиків не очікували на зміну ставок центральним банком.
НБК також знизив вартість запозичень через семиденні зворотні репо на 10 базисних пунктів до 1,8% з 1,9%.
Скорочення кількості кредитів, що видаються, та підвищення ризиків дефляції сигналізували владі про необхідність термінових додаткових дій щодо підтримки економіки та пом’якшення грошово-кредитної політики. Складна ситуація на ринку у липні, включаючи можливі банкрутства забудовників, також вплинула на інтерес інвесторів до Китаю.
Такі заходи покликані “зменшити вплив податкових платежів та підтримати ліквідність банківської системи на достатньому рівні”, прокоментували у НБК. Китай, який послабив грошово-кредитну політику, протистоїть центробанкам інших країн, які контролюють інфляцію посиленням кредитної ставки.
Зміна ставки збільшила розрив у прибутковості з іншими великими економіками, особливо США, що посилило тиск на юань та підвищило ризики відтоку капіталу. Юань втратив близько 5% до долара цього року і показавши найгірші результати серед азійських валют. Прибутковість 10-річних державних облігацій Китаю знизилася до 2,56% найнижчого рівня з травня 2020 року.