Найбільші банки Сполученого Королівства просунулися до етапу експерименту з мережею регульованої відповідальності (Regulated Liability Network, RLN), інфраструктурою фінансового ринку для програмованих грошей. RLN має на меті створити спільну “платформу для інновацій”, яка включатиме токенізовані депозити поряд зі звичайними депозитами з використанням спільного реєстру.
Як зазначається у релізі асоціації UK Finance, у проєкт беруть участь всі найбільші британські банки: Barclays, Citi, HSBC, Lloyds, NatWest, Nationwide, Santander, Standard Chartered, Virgin Money, а також карткові платіжні компанії Mastercard і Visa.
Технологія для відстеження та передачі токенізованих боргових зобов’язань, емітентами яких можуть бути різні фінансові установи, працює на основі розподіленого реєстру, підтримує смартконтракти та інтегрує протокольні модулі для взаємодії з іншими фінансовими системами. RLN забезпечує облік транзакцій у різних системах і між ними, а токенізовані активи на її основі є потенційною альтернативою децентралізованим цифровим активам, таким як біткоїн і цифрові валюти центральних банків (CBDC).
Експериментальний проєкт буде зосереджений на низці варіантів використання платформи, що включає розрахунки за цифровими облігаціями, оплата за фактом доставки фізичних товарів та операції з нерухомістю.
Основна мета проєкту — розробка прототипу спільної платформи на основі RLN та оцінка її переваг. Технологічними партнерами проєкту називаються R3 і Quant, а DXC забезпечує системну інтеграцію. Проєкт координуватиме асоціація UK Finance за підтримки EY та Linklaters.
На думку авторів проєкту, ця технологія може спростити операції з цифровими активами, зменшити шахрайство на торгових онлайн-платформах і в операціях з нерухомістю, а також підвищити прозорість процесів передачі власності. Операції на ринку нерухомості забезпечуватиме DLT-компанія Coadjute.
Результати експериментальної фази, як очікується, будуть опубліковані після цього літа.