Трастовий банківський підрозділ фінансової групи Mitsubishi UFJ (MUFG), яка є однією з найбільших у світі за розміром активів, запустить послуги, пов’язані зі стейблкоїнами. Mitsubishi UFJ Trust and Banking Corporation (MUTB) випускатиме власні стейблкоїни у партнерстві з двома блокчейн-компаніями.
Як зазначається у повідомленні компанії, фінансовий холдинг MUFG спільно з компаніями Datachain та Toki запускає платформу Progmat Coin, яка дозволить японським банкам випускати стейблкоїни з прив’язкою до ієни в кількох загальнодоступних блокчейн-мережах.
Платформа дозволить здійснювати міжмережеві свопи, платежі та кредитування у загальнодоступних блокчейнах, а також безперешкодні розрахунки за транзакціями з використанням різних цифрових активів, включаючи покупки NFT. Крім того, платформа MUFG буде підтримувати не тільки стейблкоїни, але також токени безпеки та службові токени.
Progmat Coin слугуватиме основою для випуску банківських стейблкоїнів на Ethereum, Polygon, Avalanche і Cosmos, а в майбутньому планується об’єднати більше мереж. Платформа має на меті забезпечити універсальний спосіб оплати цифровими активами для стейблкоїнів, інших криптовалют і навіть цифрової валюти центрального банку Японії (CBDC).
Там співпрацюють з Toki та Datachain, щоб забезпечити міжланцюгові обміни, платежі та кредитування між підтримуваними блокчейнами. MUFG не розголошує, які банки першими використовуватимуть Progmat Coin.
Очікується, що повноцінно платформу Progmat Coin буде запущено до вересня 2023 року. Надалі проект за підтримки основного оператора фондової біржі Японії буде трансформований у спільне підприємство за участю JPX, Mizuho, SMBC та SBI.
У MUTB очікують, що ця ініціатива призведе до розширення можливостей платежів та транзакцій, посилить глобальну інтеграцію блокчейн-систем та відкриє нові перспективи для цифрової економіки та фінансового світу.
Нове законодавство, запроваджене в Японії в червні 2023 року, дозволяє трастовим банкам, включаючи MUFG, випускати стейблкоїни. Там заборонили випуск стейблкоїнів небанківськими установами.
Раніше найбільший банк Японії планував надавати фінансові послуги через метавсесвіт. Там співпрацювали з консорціумом ANA Holdings, щоб стати частиною метавсесвіту ANA Granwhale.