Цифрові валюти центральних банків можуть замінити готівку, особливо в країнах, де її використання обходиться дорого, заявила керуюча директорка Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва. МВФ також оновив відповідний посібник для країн, які займаються розробкою CBDC.
Як зазначає CNBC, у листопаді МВФ випустив оновлений посібник для країн, які займаються розробкою цифрових нацвалют. До нього увійшли вже опубліковані керівництва регулятора. Щорічно Фонд планує додавати до рекомендацій по п’ять розділів, щоб до 2026 року їх кількість досягла 20. Крім того, наявні будуть оновлюватися в міру мінливих поглядів на CBDC.
Георгієва підкреслила, що у сфері цифрових валют центробанків ще дуже багато простору для інновацій і нових варіантів використання. Вона вважає, що державний сектор має активно готуватися до розгортання нової форми грошей.
За словами Георгієвої, CBDC можуть забезпечити стійкість у країнах з розвиненою економікою. У тих економіках, що відстають, вони підвищать доступність фінансових послуг серед населення.
Зараз можливості створення CBDC вивчають близько 100 країн – 60% від усіх держав світу. Однак станом на червень тільки 11 країн затвердили цифрові валюти, ще 53 перебувають на стадії попереднього планування, а 46 поки що тільки вивчають новий інструмент, свідчить дослідження BIS.