Міжнародний валютний фонд співпрацює зі Світовим банком та Банком міжнародних розрахунків для впровадження токенізації фінансових інструментів. До партнерства організацій також долучиться центральний банк Швейцарії, відомий своєю першопрохідницькою роботою в галузі токенізації.
Як зазначає Reuters, це перша спільна робота цих установ у дослідженні токенізації — процесу, який передбачає перетворення традиційних активів на унікально закодовані токени, які можна використовувати в більш ефективних системах.
На початковому етапі вони будуть зосереджені на спрощенні паперових процесів, особливо у випадках, коли заможні країни роблять внески до фондів Світового банку, спрямованих на підтримку менш розвинених регіонів. Традиційний “вексель”, що представляє оригінальну заставу, буде об’єктом токенізації, що має на меті полегшити передачу коштів у разі потреби.
Представники БМР підкреслили спільну мету — спростити процес виділення коштів на розвиток для країн з економікою, що розвивається. Крім того, вони підкреслили потенціал токенізації для кодування політичних і регуляторних вимог у загальний протокол, що розв’язує такі проблеми, як міжнародне відмивання грошей.
Посадовці також торкнулися теми цифрових валют центральних банків (CBDC), підкресливши необхідність глобальних правил і технологічних стандартів для полегшення їх безперешкодної інтеграції в усьому світі та сумісності з існуючими платіжними системами. Вони порушили питання щодо термінів впровадження цих стандартів та їхньої адаптивності для забезпечення сумісності з системами, які не є CBDC, визнаючи складнощі, пов’язані з їхньою розробкою та прийняттям.