За останні два десятиліття фірми, що надають фінансові послуги, зазнали 20 000 успішних кібератак та збитків через них у розмірі $12 млрд, свідчить нещодавно опублікований звіт Міжнародного валютного фонду. МВФ закликає до посилення транскордонного співробітництва задля захисту стабільності світової фінансової системи.
Як зазначається у релізі установи, нині кібератаки стають настільки частими, зловмисними і дорогими, що можуть призвести до відпливу капіталу з банків. Фонд попередив, що зростання кіберзагроз викликає “серйозні побоювання щодо фінансової стабільності” і може призвести до неплатоспроможності компаній.
Водночас у звіті МВФ відзначається, що досі не було значного відтоку вкладів з банків внаслідок кібератак. Аналіз показав, що “помірний і дещо стійкий відтік депозитів стався в менших банках США після кібератак”.
МВФ б’є на сполох на тлі досліджень, які показують, що кількість зловмисних атак подвоїлася з 2020 року, розмір втрат збільшився більш ніж в чотири рази з 2017 року, а непрямі втрати, такі як репутаційні збитки або витрати на модернізацію системи безпеки, є значно більшими.
МВФ додає, що кіберінциденти, які порушують роботу критично важливих послуг, таких як платіжні мережі, можуть також серйозно вплинути на економічну активність. Фонд закликав до більш тісної міжнародної співпраці для боротьби з атаками, закликаючи країни прийняти національні стратегії кібербезпеки.