Міністерство фінансів США заявило про ризики обвалу найбільшого стейблкоїна Tether. За словами фахівців, емітенти приватних криптовалют скуповують багато казначейських облігацій, тому колапс великого стейблкоїна може спричинити масовий розпродаж державних цінних паперів.
Як пише Мінфін з посиланням на звіт Мінфіну США, загальна капіталізація всіх стейблкоїнів становить $166 млрд. Із загального обсягу їхнього забезпечення у казначейські облігації інвестуються $120 млрд. У забезпеченні стейблкоїна USDT від Tether перебувають цінні папери на $81 млрд.
«Крах великого стейблкоїна, такого як Tether, може призвести до “масового розпродажу” їх активів у казначейських облігаціях США. Хоча стейблкоїни наразі є незначним сегментом ринку казначейських облігацій, їх зростання згодом може наразити ринок казначейських облігацій на підвищений ризик масового розпродажу через паніку на ринку стейблкоїнів», — йдеться у звіті.
Представники Мінфіну США вважають, що стейблкоїни, які випускаються приватними компаніями, зрештою мають бути замінені цифровою валютою центрального банку (CBDC), яку підтримує держава.
У червні цього року компанія Tether оголосила про запуск Alloy Project, нової стабільної монети з прив’язкою до долара, забезпеченої золотом. Першим токеном у серії Alloy став aUSDT, вартість якого прив’язана до курсу долара, при цьому актив забезпечений токенами, що представляють золото.