Міністерство цифрової трансформації та Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку погодили концепт нового проєкту. “Дія.City Invest” має створити законодавчі умови для венчурного інвестування в технологічні компанії.
Як пояснили у пресслужбі Мінцифри, основна мета інвестиційного проєкту – щоб юридично запустити невеликий венчурний фонд в Україні було максимально просто й швидко. Зараз на це потрібно пів року, а з “Дія.City Invest” буде близько тижня, обіцяють фахівці.
У “Дія.City Invest” створюватимуть невеликі венчурні фонди розміром до €20 мільйонів на початковому етапі. Фокус — на інвестиціях у резидентів “Дія.City”. В Україні може зʼявитися до 10 венчурних фондів, а українські технологічні стартапи матимуть «паливо» для розвитку й масштабування тут, в Україні. Кожен зможе підтримати талановитий стартап і заробити на ідеях, наголосив віцепрем’єр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
“Проєкт започаткує принципово нову культуру інвестування в Україні. А українські стартапи отримають ще більше можливостей для залучення інвестицій. Це не тільки дасть змогу пришвидшити розвиток наявних стартапів, а й стимулюватиме появу нових технологічних проєктів в Україні”, – підсумували у Мінцифри.
Федоров окремо висловив подяку голові НКЦПФР Руслану Магомедову за партнерство. Саме технологічний сектор — ключ до сильної економіки України, пояснив міністр.
Зауважимо – резиденти “Дія.City” сплатили до державного бюджету 18 млрд грн податків у 2024 році. Така сума стала рекордною за 3 роки. Податки від резидентів ідуть на підтримку армії, економіки та відновлення країни. Коли бізнес працює «в білу», він забезпечує стабільність та обороноздатність країни, наголосив Федоров.