Мікропозики у більшості випадків — це швидке і просте рішення для отримання грошей. Вони були розроблені, щоб допомогти позичальникам впоратися з короткостроковими витратами до наступної зарплати, але зараз, зважаючи на більші суми та можливості, їх використовують для різних потреб.
Ця форма запозичення має свої переваги, але вона, безумовно, підходить не всім. Хоча їх легко отримати навіть з поганою кредитною історією, мікрокредити можуть мати певні недоліки.
Які переваги мікропозик і коли їх використовують?
1. Легкість доступу
Найважливішою перевагою для багатьох позичальників є те, що кредити онлайн є зручними та швидкими в отриманні. На відміну від більш традиційних кредитних продуктів, ви можете подати заявку онлайн всього за кілька хвилин, і гроші надійдуть на вашу картку практично миттєво.
Наприклад, у Кредит Плюс є мобільний застосунок для iOS та Android, через які можна швидко оформитись. Також, звісно, це можна зробити через сайт.
Це саме те, що шукають багато людей, оскільки такі позики часто беруть для покриття непередбачуваних витрат, таких як рахунок за ремонт зламаного автомобіля або екстрений ремонт будинку.
2. До них менше вимог, ніж до інших кредитів
Багатьох позичальників приваблюють мікропозики, оскільки критерії схвалення часто менш суворі, ніж для інших категорій кредитування. Позичальники з поганою кредитною історією та низькими доходами часто можуть отримати схвалення від кредиторів до зарплати.
3. Ви можете отримати схвалення з поганою кредитною історією
Це пов’язано з тим, що їх менше цікавить, чи має позичальник бездоганне фінансове минуле, і вони більше переймаються тим, чи може позика бути доступною для нього тут і зараз. Крім того, за допомогою системного підходу в відкритті та вчасному погашенні кредитів ви можете покращити свій кредитний рейтинг.
4. Це беззаставний кредит
Навіть позичальники з поганою кредитною історією можуть отримати мікропозику без необхідності використовувати майно як заставу. Деякі великі кредитори вимагають від позичальників застави автомобіля, будинку чи іншого цінного майна на випадок, якщо вони не зможуть погасити борг. На відміну від них, МФО, наприклад, Кредит Плюс, пропонують незабезпечені позики, що означає, що ви не піддаєте особисту власність безпосередньому ризику. Це зручно, якщо вам потрібна порівняно невелика сума, і, очевидно, для неї не потрібна застава.
Недоліки кредитів до зарплати
Хоча не можна заперечувати, що кредити до зарплати часто бувають швидкими та зручними, ця категорія кредитування може мати суттєві недоліки. Це означає, що кредити до зарплати підходять не всім позичальникам, і вони можуть ускладнити поліпшення вашого фінансового становища.
1. Не підходять, якщо потрібна більша сума
Мікрофінансові компанії зараз надають кредити аж до 40 000 грн, що еквівалентно майже тисячі доларів. Водночас ця сума не дасть вам можливостей для відкриття стартапу чи купівлі автомобіля. Цього може вистачити на перший внесок, проте разом із нарахованими процентами, навіть невеликими, вам буде незручно погашати їх системно. Оскільки вам напевне доведеться сплачувати й інші суми, якщо це був лиш перший внесок.
2. Може мати негативні наслідки у разі сильного кредитного навантаження
Вважається, що найкраще знайти одну улюблену компанію і співпрацювати з нею. Проте нерідко трапляються випадки, коли людина бере кредит то тут, то там і надалі не може закрити свої борги, потрапляючи таким чином у боргову яму. Тому якщо ви маєте надто багато кредитів, краще спрямувати свої фінанси на закриття поточних заборгованостей. Якщо у вас є тільки один непогашений і прострочений кредит, і ви хочете зекономити на процентах, новий кредит в іншій компанії може допомогти. Проте варто поставити собі за мету закрити спочатку все, а потім за необхідності звертатись по кредити знову.
3. Не буде доступний, якщо у вас немає картки
Не можна оформити кредит онлайн, якщо у вас немає власної платіжної картки. Подача заявки із вказанням даних картки друзів, родичів абощо заборонена. Тому якщо ви не маєте відкритого рахунку і виданої будь-яким банком України картки, ви не зможете отримати кредит.