Віцеголова та президент Microsoft Бред Сміт заявив на слуханнях у Сенаті США, що компанія заборонила своїм співробітникам використовувати застосунок DeepSeek через проблеми з безпекою даних та побоювання щодо китайської пропаганди. Про це інформує TechCrunch.
“У Microsoft ми не дозволяємо нашим працівникам використовувати застосунок DeepSeek”, — зазначив Сміт. Крім того, компанія не розмістила DeepSeek у своєму магазині додатків із міркувань безпеки. Хоча різні організації та навіть країни вже запроваджували обмеження щодо DeepSeek, Microsoft вперше публічно оголосила про таку заборону.
За словами Сміта, обмеження пов’язані з ризиком зберігання даних у Китаї та можливістю впливу китайської пропаганди на відповіді DeepSeek. Згідно з політикою конфіденційності DeepSeek, компанія зберігає дані користувачів на китайських серверах, які підпадають під китайське законодавство, що вимагає співпраці з розвідувальними агентствами країни. DeepSeek також суворо цензурує теми, які уряд Китаю вважає чутливими.
Попри критичні зауваження щодо DeepSeek, Microsoft нещодавно почала пропонувати модель DeepSeek R1 у своєму хмарному сервісі Azure. Оскільки DeepSeek є проєктом із відкритим кодом, будь-хто може завантажити модель, зберігати її на власних серверах і пропонувати своїм клієнтам без відправлення даних назад до Китаю. Однак це не усуває інші ризики, такі як поширення пропаганди чи генерування небезпечного коду.
Під час слухань у Сенаті Сміт заявив, що Microsoft вдалося “проникнути” всередину моделі штучного інтелекту DeepSeek і усунути побічні ефекти. Microsoft не деталізувала, що саме було змінено в моделі DeepSeek. У своєму початковому запуску DeepSeek на Azure Microsoft зазначила, що DeepSeek пройшов ретельні оцінки безпеки перед розміщенням на Azure.
Нагадаємо – у квітні спеціальний комітет Палати представників США визнав китайську компанію DeepSeek загрозою для національної безпеки та рекомендував уряду вжити заходів проти ризиків, пов’язаних з китайськими моделями штучного інтелекту. Комітет рекомендує розширити контроль за експортом та запобігати стратегічним несподіванкам, пов’язаним з розвинутим ШІ.