Блокчейн Tron названо одним з найважливіших вузлів нелегальної криптовалютної економіки у 2023 році. Аналітики виявили, що минулого року близько 45% нелегальних криптовалютних транзакцій було здійснено в мережі Tron. Ще 24% та 18% нині припадає на мережі етеріуму та біткоїна відповідно.
Як зазначається у звіті блокчейн-аналітичної компанії TRM Labs, мережа Tron збільшила свою частку з торічних 41%, що свідчить про зростання використання мережі в нелегальній криптоекономіці.
У 2023 році обсяг незаконних операцій з криптовалютами зменшився майже на третину з $49,5 млрд у 2022 році до $34,8 млрд. При цьому скорочення обсягу нелегальних операцій випередило зменшення загального обсягу криптовалютних транзакцій за той самий період на 22%.
Близько третини цієї суми припадає на шахрайські криптосхеми та різного роду афери — загальна сума активів, переміщених на адреси, які аналітики TRM пов’язують з шахраями, склала $12,5 млрд у 2023 році.
Відсоток нелегальних операцій у загальному обсязі транзакцій знизився на 9% і становив 0,63%. Аналітики TRM вказують, що їхні дані про злочинну активність вищі, ніж в інших дослідників галузі, оскільки вони враховують більше мереж, зокрема Polygon і BNB Chain, і ширший спектр незаконних операцій, зокрема пов’язаних із санкціями.
Найпопулярнішим цифровим активом для незаконних транзакцій у 2023 році став стейблкоїн USDT від Tether – аналітики віднесли до сумнівних операцій близько 1,63% від загального обсягу транзакцій з його використанням, еквівалент $19,3 млрд. Для стейблкоїна USDC від Circle цей показник становив лише 0,05%.
Інші тенденції минулого року включають зниження доходів від хакерських атак більш ніж на 50%, до $1,8 млрд з $3,7 млрд, в основному через зменшення активності груп, пов’язаних із КНДР. Також зафіксоване значне зменшення операцій зі списків санкцій, з $25,4 млрд до $16,2 млрд. Продаж наркотиків через маркетплейси даркнету залишився на рівні $1,6 млрд. Зафіксоване невелике скорочення обсягу шахрайства до $12,5 млрд з $13,9 млрд.