ЄС стикнувся з проблемами напередодні впровадження європейської регуляції ринків криптоактивів Markets in Crypto Assets (MiCA), який має набути чинності наприкінці 2024 року. Станом на грудень, майже чверть з 27 країн-членів ЄС не адаптували своє національне законодавство до нових вимог регулювання криптовалютного ринку.
Як пише CoinDesk, серед країн, які досі не привели своє законодавство у відповідність до MiCA, – Бельгія, Італія, Польща, Португалія, Люксембург та Румунія. Галузеві торговельні асоціації вже висловили занепокоєння щодо стислих термінів впровадження нового регулювання, наголошуючи на складнощах, з якими стикаються національні регулятори.
Регламент MiCA передбачає дворівневий процес впровадження. Перший етап, який стосувався стейблкоїнів, було завершено ще в червні. Другий етап, що має розпочатися вкінці грудня, передбачає реєстрацію та ліцензування постачальників криптоактивів, включаючи біржі, провайдерів гаманців та зберігачів.
Представники криптоіндустрії звертають увагу на потенційні ризики для бізнесу. За словами Роберта Копітча, співзасновника Blockchain for Europe, компанії можуть бути змушені призупинити свою діяльність у випадку відсутності необхідної ліцензії. Це може негативно вплинути як на бізнес-середовище, так і на репутацію Європейського Союзу у сфері регулювання криптоактивів.
Нагадаємо – Центральний банк Латвії розпочав безкоштовні передліцензійні консультації для криптовалютних бізнесів, які прагнуть отримати ліцензію ЄС MiCA. А уряд Чехії прийняв рішення про схвалення законодавства щодо звільнення довгострокових власників криптовалют від податку на приріст капіталу, що узгоджується з правилами MiCA.