Опитування Rakuten Viber серед українців щодо ситуації громадян з роботою та доходом після лютого-2022 показало, що більшість українців відчули зниження рівня доходів чи проблеми з роботою. Лише близько 20% повідомили про збереження чи збільшення доходу.
Як зазначає “Економічна правда”, посилаючись на результати опитування, в якому взяли участь більше 70 тисяч користувачів, у 31% опитаних заробітна плата стала значно меншою, у 9% дохід знизився, але несуттєво. Водночас ще 15% респондентів зазначили, що дохід залишився незмінним, а в 5% заробітна плата стала навіть більшою.
Повідомляється, що понад третина опитаних не працюють на цю мить, зокрема 9% українців втратили роботу й знаходяться в активному пошуку, 5% не працюють і не шукають, а 26% не мають роботи, оскільки ще проходять навчання, або вже на пенсії.
На питання, чи змінилася ситуація з роботою та доходом, голоси розподілились так:
- Працюю і дохід не змінився — 15%;
- Працюю, дохід навіть зріс — 5%;
- Працюю, дохід зменшився, але несуттєво — 9%;
- Працюю, але дохід значно зменшився — 31%;
- Втратив роботу й знаходжуся в активному пошуку — 9%;
- Не працюю і наразі не шукаю роботу — 5%;
- Не працюю, оскільки ще вчуся / вже на пенсії — 26%.
Крім цього, більша частина (59%) опитаних відповіли, що вони працюють лише офлайн, 22% опитаних працюють в онлайн-режимі. Ще 19% респондентів мають гібридний графік роботи: кілька днів в офісі, кілька — з дому.
За результатами дослідження компанії Active Group, для виживання середньому українцю потрібно від 5 000 до 14 999 грн на місяць, щоб почувати себе упевнено — від 15 000 до 24 999 грн, а для щастя, щоб ні в чому собі не відмовляти, середньому українцю потрібно до 50 000 грн на місяць.